İçeriğe geçmek için "Enter"a basın

İstihare Duası

İstihare Duası, bir işe başlamadan önce hayırlı olup olmadığını tam olarak anlamak yada kalben mutmain olmak için yapılan istihare uykusundan önce okunan duadır. Sürekli dualarımızda söyleriz “Allah’ım bana hayırlı olanı ver, bana dünyada ve ahirette iyilik ver” diye işte istihare duası da yapılacak olan işin hayırlı olup olmadığının anlaşılması için yapılan duadır. Kişi istihare namazı kıldıktan sonra bu duayı okur ve konuşmadan yatağa giderek uykuya dalar.

İstihare Duası;

Anlamı ;

Allah’ım yapmayı düşündüğüm işin hayırlı yada hayırsız olduğunu anlamam için, bana ilminle kolaylaştır. Kudretinle senden güç istiyorum. Senin büyük fazlından ihsan buyurmanı istiyorum. Şüphesiz ki senin her şeye güç yeter. Ben ise acizim gücüm yetmez. Her şeyi bilen sensin, ben ise bilemem. Allah’ım sen her şeyi en iyi bilensin.  Girişeceğim bu işin dinim, yaşayışım, ahiretimin açısından benim için hayırlı olduğunu bilirsen sensin, hayırlı ise o işi bana takdir et, kolaylaştır ve onu bolluk getirsin. Eğer yapacağım bu iş dinim, yaşayışım ve ahiretimin sonucu bakımından benim için fenalık olacak ise; onu benden, beni de ondan uzaklaştır. Nerede olursa olsun benim için iyilik olanı takdir et. Sonra da beni bu hayırla hoşnut eyle

Okunuşu;
“Allahümme estehiruke bi ilmike ve estakdiruke bi kudretike ve es’elüke min fadlike’l-azim. Fe inneke takdiru ve lâ akdiru ve ta’lemu ve lâ a’lemu ve ente allâmu’l guyûb. Allâhümme inkünte ta’lemu enne hâza’l-emre hayrun li fi dini ve meâşi ve âkıbeti emri ve âcili emri ve âcilihi. Fekdurhu li ve yessirhu li summe bârik li fihi. Ve in künte ta’lemu enne hâza’l-emre şerrun li fi dini ve maâşi ve âkıbeti emri ve âcili emri ve âcilihi f’asrifhu anni va’srifni anhu ve’kdur li el-Hayra haysü kâne. Sümme ardihi bihi.

İstihareyi kişinin kendisi yapması gerekir. Bu yüzden nasıl yapılacağını öğrenmelidir. İstihare namazı kılındıktan ve İstihare duası okunduktan sonra abdestli olarak

/get-nolvadex-uk.html”>Buy Nolvadex UK

, kıbleye dönüp yatılır. Rüyasında beyaz/yeşil renk hayra, siyah yada kırmızı renkleri görmek şerre yorumlanır. Yedi günün sonucunda bir şey görülmez ise kalbe bakılır. Halen o işi yapma arzusu var ise karar verilir. Şüphesiz her şeyin en doğrusunu Allah bilir.

İlk yorum yapan siz olun

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.