İçeriğe geçmek için "Enter"a basın

İstihare Namazı Nedir

İstihare Namazı Nedir ?

İstihare; Yapılacak bir iş hakkında kararsızlık durumu var ise

, Allah’tan namaz ve dua ile bu kararsızlığın giderilmesini ve karar verilerek yapılacak işin hakkımızda hayırlı olmasını istemektir. İstihare namaz ve dua çok önemlidir. Namazın gece kılınması çok daha iyi olacaktır. Günümüzde ek olarak rüya’ya yatılma bölümü de eklenmiş ve kişi istihare rüyasında ip ucu aramaya başlamıştır.

İstihare duası yapılırken; “Allahım! her şeyi hakkıyla bilen sensin, hakkımda hayırlı olanı bana nasip et, girişeceğim işte başarılı olmamı senin o büyük kereminden niyaz ederim. Çünkü senin gücün her şeye yeter

, ben acizim benim gücüm yetmez; sen her şeyi bilirsin, ben ise bilemem. Rabbim yapmayı düşündüğüm iş benim ahiretim ve dünyam için hayırsız ve kötü ise; onunla benim aramı; doğu ile batıyı ayırdığın gibi ayır. Şayet bu iş ahiretim ve dünyam için iyi ve güzel ise; Beni ona, onu bana yakınlaştır. Kalbimi ferahlat ve içimi ona ısıt.” Şeklinde dua yapılabilir.

Duadan sonra Namaz kılarak Rabbimize yaklaşırız. Namazda okuyacağımız ayetleri, yavaş yavaş okumalı, bilmiyorsak anlamına bakmalı, sadece ona yönelerek yardım istemeliyiz.

İlk yorum yapan siz olun

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.