İçeriğe geçmek için "Enter"a basın

İstihare Renkleri Mavi

Renkler kişilerin iç dünyasını yansıttığı gibi, etrafımızı kuşatan her objenin bizdeki karşılığı oluşturur. Rabbimiz maddeye en güzel rengi vermiş, bizlere de o renkleri sevdirmiştir. Kuran-ı Kerimde; “Biz, Allah’ın boyasıyla boyanmışızdır. Boyası Allah’ınkinden daha güzel olan kimdir? Biz ona ibadet edenleriz” (deyin). (Baraka Süresi 138. ayet) buyurulmaktadır. Evet bizlerde eğer salih kulllarından olmak ve Allah’ın yardımını almak istiyorsak, Allah’ın boyasıyla boyanmalıyız.

İstihare rüyasında görülen renkler arasında olan ve zaman zaman görülen mavi renginde anlamı vardır. Mavi rengin hissettirdiği duyguya bakacak olursak; İnsanda  nezaketi, dinginliği ve huzuru çağrıştırmaktadır. İnsan masmavi gökyüzüne, engin denizlere baktığı zaman huzur bulur, iç dünyasına doğru derin bir yolculuğa çıkar.Soru; İstihare Renkleri Mavi bize neyi işaret etmektedir ?

Cevap;  Rüyada görülen mavi renk

cialis uk

, zihin berraklığa ve gelecek ile ilgili olarak daha umutlu bakmamız gerektiğine delalettir. Mavi renk anlamları arasında bilgelik

, güveni, yaratıcılığı, sonsuzluğu çağrıştırmaktadır. İstihare rüyasında renk görmek önemli bir konu değildir. Peygamberimizi hadislerinden ve Kuran-ı Kerim deki ayetleri incelediğimizde önemli olan Allah’dan, İstihare Duası ve Kılınan İstihare Namaz ile karar vermekte zorlanılan işle alakalı olarak hayırlısı istemektir. İstihareden sonra eğer o işle alakalı istek varsa o işi yapabilirsiniz.

“Ey iman edenler! Sabır ve namaz ile Allah’tan yardım isteyin. Çünkü Allah muhakkak sabredenlerle beraberdir. ( Bakara Süresi 153. ayet)”

“Yeryüzünde rengarenk şeyleri de sizin için yaratmıştır. Bunda

, öğüt alan kimseler için ibret vardır. (Nahl Süresi 13. Ayet)”

İlk yorum yapan siz olun

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.