İçeriğe geçmek için "Enter"a basın

İstiharede Beyaz Renk Görmek

İstiharede Beyaz Renk Görmek; istihare yapanların o gece rüyalarında beyaz renk görmeleri, rüyanın hayırlı olduğu şeklinde yorumlanmaktadır. Rüyayı gören kişinin yapacağı işin hayırlı olacağı, hakkında hayırlısının olacağına işaret etmektedir. Hiç kuşkusuz şey şeyin en doğrusunu Allah bilir. İstihare den önce istişarenin geldiğini unutmamalıyız. Eğer hayırlı işlerin peşinden gidersek, hayırlı olanla karşılaşırız.

Beyaz Renk Anlamı;

İçerisinde bütün renkleri barındıran beyaz renk

, temizliği, sadeliği, saflığı, soğukkanlılığı, asaleti, masumiyeti,istikrarı ve barışı  temsil etmektedir. Beyaz renk kişiye huzur hissini ve huzur duygunu verir. Beyaz renk geniş ve ferahlığı simgelediği içindir ki mekanlar da ve evlerde derinlik katması için beyaz renk kullanılır. Rüyada görülen beyaz renklerde anlam olarak manası uygun bir şekilde yorumlanmaktadır. Genel olarak rüya da görülen beyaz renk tabiri yapılırken, insanın yaşamış olduğu zorluklar karşısında sabretmesini ve bunun sonucunda kurtulup, aydınlık günlere ve huzura kavuşacağı şeklinde yorumlanmaktadır. Rüyada görülen beyaz renk görmek huzuru-rahatlığı sembolizeeder.

Bir işin hayırlı olup olmadığının kararına varmak için yapılan istihare namazı ve duasından yatılan uykuda görülen rüya da Beyaz Renk yukarı anlatılan anlamlara uyumlu bir şekilde yorumlanmaktadır. İstihare rüyasında beyaz renk görmek bu nedenle hayra yorumlanmaktadır. Görmek Rüyalarda beyaz ve yeşil görmek hepimizin bildiği gibi hayra işarettir. Bu demek değildir ki her uykuya yatan rüya görecek ! zaten istihare dua ve namazdan oluşmaktadır. Burada önemli olan kişinin yapacağı işte kendisi için hayırlı olmasını düşündüğü işe karar verip veremem durumu olduğu için

, istihare yaparak buna karar vermek istemesidir.İstihare kelime anlamı olarak hayırlı olanı Allah dan istemek olduğu için, müslümanlar olarak sürekli yapmamız gereken aslıda mudur. Yapacağımız işler ile ilgili olarak ister karar verelim ister vermeyelim Allah’dan o işin hakkımızda hayırlı olaması dilemektir. Eğer hakkımızda hayırlı değil ise o işten soğumayı isteriz. İstiharede aslında budur. Namaz ve Dua ile Allah’dan istemek. Rüya bunun neresinde dir peki, aslına bakılırsa Ne kuranda nede sünnete böyle renklerle yorum yapılan bir durum söz konusu değildir.Fakat toplumlarda rüya tabiri olgusu geliştiği için istihare de de rüya tabiri yapıla gelmiştir.Şunu NET bir şekilde söyliye biliriz ki ! İstiharede rüya gerekli değildir. Aslolan Namaz ve Dua dır.

Genel de insanlar önemli bir işe başlayacakları

/get-amoxil-uk.html”>Buy Amoxil UK

, evlenecekleri, okula gidecekleri yada ticarete atılacakları zaman istihare yapmaktadırlar. Bunun için namaz kılar ve istihare duasını okuyarak uykuya dalarlar; Ancak -buraya dikkat etmelisiniz- unutulan önemli bir husus var oda İSTİŞARE ! Evet tüm bunların öncesinde yapılması gereken ve aslolan istişaredir. İstişaremizi yapıp hala karar verme konusunda git geller yaşıyor isek, yapmamız gereken temiz ve salih bir kalple namaz ve dua ile Allah’dan hayırlısı istemek olacaktır. Zaten yapacağımız hayatımızın her anında bu isteğimizi diri tutmalı ve Rabbimizden hayırlısını istemeliyiz. Bunun böyle olmasını isteyen Allah dır. Oyüzden dir ki günde 5 vakit namazda Fatiha süresi okuruz. Fatiha süresininde rabbimizden bizleri doğru yola iletmesini hayırlı olana kavuşturmasını isteriz. Rabbena duasında  da hem dünyada hemde ahirette iyilik vermesini günde 5 vakit istemekteyiz.İşte istihare de olan aslında budur.Tek farklı bizim için önemli olan konuda karar veremememizdir.

 

 

Allah’ım! Bize dünyada iyilik ve güzellik, ahirette de iyilik, güzellik ver. Bizi ateş azabından koru. Ey Rabb’im, merhamet edenlerin merhamet edicisi, bize rahmetinle muamele eyle.

 

10 Yorum

 1. Fidan Aygün Fidan Aygün

  Merhaba,
  Ben istihare namazinda hem beyaz hem sari renk gördüm. Zaten istihare namazini ameliyat olup olmama kararina varamadigim icn kilmistim. Sari rrnk hastaliga isaretmis ve beyaz hayra tabiki beyaz gördügümden dolayi ameliyst oldum. Fakat 2 ay gecti hala iylesemedim. Yorumlarinizi bkliyorum. Teseklürler, Saygilar

  • Hasan Hasan

   burada yazılan konuları okuduğumda, öğrendiğim kadarıyla görülen rüyanın ve renklerin pek öneminin olmadığıdır.önemli olan salih bir kalple Allah’a yönelmek ve hayırlısını istemektir. Kaldı ki sizin durumunuz doktorların vereceği karara bağlı bir husus. bir doktorun söyledikleri sizi tatmin etmediyse bir kaç doktora daha gitmeli danışmalısınız. buna da istişare deniyormuş.istişare, istihareden önce gelen bir olaydır.Benim de yakın zamanda başıma böyle bir durum geldi. Doktor ameliyat diyor ama ben birazda önemsemediğim için sanırım Ameliyat olmadım.Ama olmam gerekiyor.Sonunda iyi olur kötü mü olur bilemiyorum. Önemli olan hakkımızda hayırlısı istemek. İşte buna da istihare deniyor. Yoksa gelecek hakkında bilgi edinmek için yapılan bir iş değiş istihare. Geleceği ve gaybı Sadece Allah bilir.

 2. R*** R***

  Selam. Hocam istihare namazi kilip uyudum. Ruyamda beyaz gelinlik icinde kendimi gordum ve kirmizi domates soydugumu gördum. Evlilik, ciddi dusundugum insan icib yapmistim acaba bu ne oluyor

 3. M***M*** M***M***

  Bu kararım hayırlı mı diye önce istişare yaptım. Cıkan karar üzerine hayırlı mı dır diye Sonra istihare namazı duasını yaptım Ve rüyamda komsum küçük oğlunu bize bırakmış çoğun üzerinde parlak beyaz cok kaliteli kumaştan gömlek var yakasını biraz kirli görüyorum yıkıyorum ütüleyip düğmelerini acıyorum annesinin yanında giydiyorum. Annesi. Teşekkür ediyor. Mahcup oluyor. Sizce aldığım bu karar hayırlı mıdır. Tesekkurler.

  • istihare istihare Yazar |

   Aldığınız karar Allah’ın razı olacağı bir karar ise ve istişareyi doğru kişilerle yaptıysanız, istişare kararına uymanız faydalı olabilir. İçiniz rahat değilse başka uzman kişilerle tekrar istişare yapınız.

 4. Elifcan Elifcan

  Hocam merhaba bir arkadaşımdan iş yerinde tanışıp görüştüğüm kişiyle barışacak mıyız hayırlı olacak mı ilerisi için diye istihare yatmasını rica ettim iş yerinde boş bir oda ve odanın içinin bembeyaZ duvarından yerine tavanına bembeyaz alçı kaplı olduğunu gördü oda boş temiz harabe biyer değilmiş..daha önce de isrihareleee yattıklarında beyaZ lila gömlek giydiğini elimde papatya olduğunu vs her yatılan istihare de bu şekilde güzel gördüler gelin damatlıkla gördü ama biz hala barışmadık ? be düşünmeliyim çok üzülüyorum

  • ... ...

   Hocam iki yıl önce biriyle tanıştım istihare namazi kıldgm yeşil rengî gordum ve onunla tanışma yoluna girdik iki yil gectir ufak tefek sonunlarimiz oldu şimdi isthare namazı kıldgm beyaz sarı kırmız renk gordum

   • istihare istihare Yazar |

    İstihare göre ilişkilere yön tayin edilmez.

 5. Ase Ase

  Merhaba iyi günler öncelikle, ciddi bir ilişkim var benim yerime istihareye annem yattı. rüyasında biriyle konuşuyor fakat silüet yok sadece ses var. diyor ki , erkek arkadaşım için birisi bu çocuğa bir şey yapıp yedirmiş bu beyaz unla bu duayı oku birşeyler yapıp ikiside yesin aralarındaki huzursuzluk kalkacak sorun kalmayacak demiş. fakat dua arapça olduğu için annem anlamamış ayetel kürsi uzunluğunda bir duaymış. sizce anlamı nedir cevap verirseniz çok sevinirim.

  • istihare istihare Yazar |

   Başkasının yaptığı istiharede sorun bilinç altıdır. Rüyayı etkileyen ve yönlendiren unsurlar barındırır. Kişi kendi düşüncesini ve tecrübelerini değerlendirerek istihare yapılmalıdır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.