İçeriğe geçmek için "Enter"a basın

İstiharede Bordo Renk Görmek

İstiharede bordo renk görmek ne anlama geliyor ? Bordo renk görmek hayırlı mıdır ?

Koyu renkler grubunda olan bordo renk genelde açık renklerle birlikte kullanılan bir renktir. Bordo rengi diğer koyu renklere kıyasla daha sıcak ve iç açıcı bir renk olma özelliği taşır.Bu özelliği ile insan psikolojisi üzerinde olumlu etkilere sahip olduğu bilinmektedir. Bordo renk insan psikolojisinde özgüven kazanımının göstergesi olarak yorumlanmaktadır.İş yaşamında liderlik vasfı olan bireylerin sıklıkla tercih ederler. Bayanların tek parça kıyafet yada ayakkabı ile kombin kullanımı güçlü bir imaj arka planı oluşturur. Rüyasında bordo renk gören kişiler öncelikle böyle bir kişiliğe sahip olup olmadıklarının bilmelidir. Yaşamlarında bordo renklerin ne sıklıkla kullandığının analizi yapmaları gerekir. Görülen rüyalarda bordo  rengi yorumlanırken gelende olumlu yönde tabir edilse de bireylerin psikolojik durumları da göz önüne alınmalıdır. İstihare yatıldığı zaman da bu durumlar göz önüne alınmalıdır.

Yapılacak bir işin hayırlı olup olmadığına karar vermek için yapılan istihare de

, asıl önemli olan namaz ve duadır. Öncelikle bunun bilincine varmak gerekir. İstihare gecesinde görülen bir rüya var ise bu rüyanın tabirinden ziyade kişide yarattığı his önemlidir. Bu hisle kişi karasız kaldığı konuda bir karar verebilir. Geleneklerde istihare rüyasındaki renkler arasın da bordo renk yoktur. Tabir edilen renkler; Kırmızı, Yeşil,Beyaz olarak sayılmaktadır. İnsan doğasında var olan olayları hep doğaüstü güçlerle ilişkilendirme çabalarının biride istihare dir. Özünden kabolan istihare sadece Rüyaya indirgenmiş ve rüya ile gelecekten haber alınmaya çalışılan bir araç olmu. Kuranda, bu tür doğa üstü olaylar isteyip, gördükleri halde iman etmeyen, sonra helak olan toplumlardan bahsedilir. Rabimiz bunun için bizlere kendisine dua etmemiz için yollar göstermiş, bu yolları da Kuranda açıklamıştır. İstiharede kelimesi kuranda geçerken anlam olarak “hayırlı olanı istemek” manasına gelmektedir. Allah dan namaz kılarak ve dua ederek, karar vereceğiniz, yada yapmayı düşündüğünüz işin hakkınızda hayırlı olmasını, hayırlı değil ise, ondan uzaklaştırmasını isteriz. Hayırlı olanı isterken de şunun unutmamalıyız, Allah katında hayırlı olan ebedi olan ahiret hayatıdır. Dünya hayatı kısa ve geçicidir. Bu yüzden hayırlı olanı istemek demek Allah katında kabul edilen hayırlı olan dır. Bunun için belki dünyalık açısında olumlu olsa da, Ahiret açısından değerlendirerek hayırlı olanı istemek gerekir. Dünya hayatında kazanılan geçici menfaatler, ebedi olan ahiret hayatının zarara uğramasına sebep olabileceği düşünülerek hayırlısını istemek gerekir.

Sonuç olarak ister bordo renk görün ister görmeyin

, istihare de önemli olan Namaz ve Dua dır. Namaz ve Dua hayatlarımızda her daim olması gereken ikilidir. Bizler Allah’ın dinine yardım edersek hiç şüphesiz ki ona bizlere yardım edecektir. Bu rüya ile olabilir, istişare ile olabilir, kendi verdiğimiz kararların isabetli olması ile olabilir, kalbimizde oluşan hisle olabilir yada karşımıza çıkacak olan hayırlı kullar ile olabilir. Yeter ki bizler hayatlarımızı hayırlı işler ile dolduralım.

İlk yorum yapan siz olun

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.