İçeriğe geçmek için "Enter"a basın

İstihareye Hangi Gün Yatılır

İstihareye hangi gün yatılır ?

İstiharenin amacı; önemli bir karar verme aşamasındaki kişinin sağlıklı ve kendisi için hayırlı olanı seçmesi için karar aşamasında Allah!a yapılan dua dır. İstihare yapmaya karar verecek olan kişi,  yatacağı zaman abdest almalı, 2 rekat namaz kılmalı ve daha sonra istihare duasını okuyup konuşmadan yatmalıdır. İstiharenin yapılması için özel bir gün yoktur. Kişi dilediği zaman istihare yapabileceği gibi kendisini iyi hissettiği bir günde yapması daha iyi olacaktır.

İstiharede önemli olan husus kişinin yapacağı işle alakalı olarak bir türlü karar verememesidir. Yada bir işe başlayacağı zaman hakkında hayırlı mı yoksa şer mi olduğu konusunda kalbinin mutmain olmasını dilemesidir.  Yapılacak işle alakalı kişi karar vermişse istihare yatmasına gerek yoktur. Aslolan kişinin vermiş olduğu karardır. Unutmamız gereken husus her daim dularımızda Rabbimizden hakkımızda hayırlısını yazması dilememizdir. Kişi hayırlı işlerin peşinden gittiği

Buy Kamagra UK

, O da size yardım eder ve ayaklarınızı sabit tutar. (Muhammed suresi -7. ayet)

İşte bu şeytan, ancak kendi dostlarını korkutur. Siz onlardan korkmayın

, eğer mü’minlerseniz, Benden korkun.(Ali imran suresi -175. ayet)

Allah, sizin düşmanlarınızı daha iyi bilendir; bir veli (en güvenilir bir dost) olarak Allah yeter, bir yardımcı olarak da Allah yeter. Nisa suresi-45. ayet)

İlk yorum yapan siz olun

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.