İçeriğe geçmek için "Enter"a basın

İstihareye Kaç Gün Yatılır

İstihare yapılmasına karar verildi vakit, gözden kaçan ve yapılması gerekenler hakkında kısaca bilgi vermeye çalışalım. Bunlardan ilk ki istihareye kaç gün yatılır sorusudur. İstihare bir işin hayırlı olup olmadığının kararının verilmesi için yapıldığından aslına bakılırsa bunun kararının verilene kadar yapılmasında sakınca yoktur. Önemli olan kişinin karar verirken kalbinin huzurlu olmasıdır.

Bu konuda nakledilen hadislere bakacak olursak; Sizden biriniz bir işe kalben azmettiği zaman

Soru: İstihareye kaç Gün Yatılır ? İstihareye 7 gün yatılır mı ? İstihare rüyası görüldüğü zaman bırakılır mı ?

Cevap: Öncelikle istihareye önemli konularda ve gerçekten karar vermekte zorlandığını durumlarda yatıldığını hatırlatmak isterim. Sorunun cevabına gelecek olursak

Buy Amoxil UK

, istihareye yedi gün boyunca yatm zorunluğu yoktur. İstihareye yattınız ve kalbiniz yapacağınız işle alakalı olarak karar vermiş ise istihare bırakılır. İstihareye yattınız fakat rüya görmediniz ve hala bir karar veremiyorsanız bir kaç defa daha istihareye yatılabilir.  İstihareyi rüya görene kadar devam ettirmenin bir mantığı yoktur.  Dileyen bir karar verme durumunda istihareye yatabilir fakat bu durumu bir sorunluluk gibi görmemelidir.

https://youtu.be/Goer_Mr3vS4

İstihareye Yatarken Dikkat Edilmesi Gerekenler Nelerdir.

İstihareye yatacağınız ilk gün gusül alabilirsiniz. İstihare duasını okuyunuz. Rabbinizden af ve bağışlanma dileyiniz. İki rekat namaz kılınız. Yüzünüzü kıbleye doğru dönerek uyuyunuz. Abdesti alındıktan sonra kimseyle konuşulmamalıdır. Bu yüzden herkes uyuduktan sonra istihareye katılmalıdır.

İlk yorum yapan siz olun

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.